Dji Drone Servis – djiservisdrone.com

Öncelikle Dji Drone Hakkında Birkaç Bilgi ..

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte günlük hayatımızda kullandığımız ürünlerde de çok fazla çeşitlilik oluşmaya başladı. Özellikle kişisel ihtiyaçların karşılanması amacıyla kullanılmaya başlayan ürünler, sosyal medyanın da etkisiyle toplum içerisinde hızla yayılmaya ve herkes tarafından kullanılmaya başlamıştır. Bu ürünlerin çok farklı olmasının en büyük nedeni ise farklı kişisel ihtiyaçların oluşmasından meydana gelmektedir. Bir ürünü birisi belirli bir amaç doğrultusunda kullanırken farklı kişisel özelliklere ve ihtiyaçlara sahip olan birisi tamamen farklı bir amaç doğrultusunda kullanabilmektedir. Bunun için verilecek en iyi örnek ise “Drone” olabilir.

Dji Drone Nedir?

“Drone” kelimesi artık hayatımızda sık sık duyduğumuz kelimeler arasında yer almaktadır. “Drone” aslen İngilizce bir kelime olup “erkek arı” karşılığında kullanılan dji tamir bir kelimeden türetilmiştir. Türkçe olarak ise tam karşılığı olmamasına rağmen Türk Dil Kurumu bir araştırma yapmış ve kullanıcılarına 5 seçenek sunarak oylamaya sunmuştur.

 1. Arıgözü
 2. Uçangöz
 3. Uçan kamera
 4. Uçarçeker
 5. Uçurgör

Sunulan bu kelimelerden “uçangöz” kelimesi kullanıcılar tarafından seçilmiştir fakat Türk Dil Kurumu bu sonucun ardından kelimenin tam karşılığı için ilk ayağın sonuçlandığını ve karar için araştırmaların devam ettiğini duyurmuştur. 

Drone Kullanım Alanları Nelerdir?

İlk etapta askeri amaçların karşılanması amacıyla üretilen ve kullanılan bu cihazlar daha sonra halk arasında da yayılmış ve hemen hemen her alanda kullanılmaya başlanmıştır. Droneler hem iş amacıyla hemde hobi olarak eğlence amacıyla kullanılmaktadır. Geniş olarak kullanım alanı genellikle medya alanında olmaktadır. Dji tamir Futbol karşılaşmalarından tutun da dizi çekimlerine kadar kullanılan dronelar, düğünlerde özel çekimlerin yapılabilmesi amacıyla da kullanılabilmektedir.

Drone İçin En İyi Marka Hangisi?

Farklı markalarda farklı drone eşitleri bulunmaktadır. Çok uygun fiyatların olduğu piyasada fiyat farklılıklarının görülmesinin en büyük nedeni ise ürün kalitesinin geniş bir aralığa sahip olmasıdır. Bu alanda seçilebilecek en kaliteli ürünü en uygun fiyat aralığında sunan Çin merkezli DJI firmasıdır.

İlk olarak şunu belirtelim ki DJI firması farklı bir alanda uğraşarak sonradan drone üretimi yapan bir firma değildir. Geçmişinde birçok başarılı çalışmalara imza atarak geleceğin teknolojisi olan drone üretimini başarılı bir şekilde hayata geçirmiştir. Üretimini gerçekleştirdiği GPS sistemleri ile başarıya ulaşan DJI, son olarak üretimini yaptığı Phantom serisi ile drone sektöründe lider olma şansını yakalamıştır. 

DJI Drone Servis Türünün Gelişimi

İlk olarak GoPro üretimi ile drone sektöründe boy gösteren DJI daha sona Vision ismini verdiği Phantom serisi ile sektöre damga vurmuştur. DJI Phantom 2 V2 serisinin üretiminin ardından artık GoPro ile olan bağlarından tamamen sıyrılarak Phantom 3 Pro, Adv ve Standart modellerinin üretimiyle sektörün yaklaşık %80’lik pazar hacmini tek başına karşılamaya başlamıştır.

Bununla birlikte daha profesyonel alanlarda kullanımı yapılan DJI İnspire ve DJI Ronin gibi cihazların üretimini gerçekleştirerek başarı çitasını yükseltmeye devam etmiştir.

DJI Kameralı Drone Modelleri

DJI firması drone sektörüne o kadar büyük bir damga vurmuştur ki neredeyse “DJI” kelimesi drone ile eş değer bir kelime olarak kullanılmaya başlanmıştır. Ülkemizde ve dünyanın dört bir tarafında ilk akla gelen drone markası olarak piyasayı adeta kaplamış durumdadır. Dünya genelinde yaygın bir şekilde kullanılan DJI firması genellikle her 6 ayda bir yeni drone modelinin piyasaya çıkması için gerekli çalışmaları yapmaktadır. Dji servis hizmeti almak için iletişim sayfamıza giriş yapabilirsiniz .

Neden DJI?

 • Otopilot ve kamera özellikleri hususunda geniş bir yelpazeye sahip olduğu için drone kullanımını kolaylaştırıyor.
 • Üretimini yaptığı ürünler hem profesyonel çevreler tarafından kullanılıyorken aynı zamanda hobi olarak da kullanmak isteyenler tarafından tercihe dilebiliyor.
 • DJI Mavic Air, DJI Mavic Pro ve DJI Phantom 4 Pro gibi cihazları profesyonel drone alanında en fazla satış oranı yakalayan kameralı dronelardır.
 • DJI Ürünlerinin tamamında SHGM onaylı uçuş okulu olarak drone pilot eğitimi ve drone ehliyeti verilmektedir.

dji phantom drone

djiservisdrone.com Dji Servis hizmetleri hakkında bazı detaylar ..

Drone kullanımı o kadar yaygın bir şekilde olmaya başlamıştır ki neredeyse çocukların oyuncağı haline gelmiş durumdadır. Eskiden büyükler çocuklara hediye almak istediğinde en çok tercih edilen uzaktan kumandalı arabaların yerini yeni nesil droneların aldığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu kadar yaygın bir şekilde kullanılan ve hem profesyonel alanda hemde eğlence amacıyla kullanımı yapılan droneların farklı sorunlarla karşı karşıya kalması ise gayet normaldir. Bu sorunların giderilebilmesi ve ortaya çıkan sıkıntının tam anlamıyla kaldırılabilmesi amacıyla kurulan teknik servisler devreye girmektedir.

Bu teknik servisler cihazda meydana gelen küçük çaplı ya da büyük sorunların tamir edilebilmesi için hizmet vermektedir. Teknik servislerin sunmuş olduğu bu hizmetler sayesinde bozulan droneların tekrar havalanması sağlanmakta ve bütçe kaybı yaşanmasının önüne geçilmiş olmaktadır. Teknik servis olarak seçeceğiniz kurumun da son derece alanında uzman kişilerce idare ediliyor olmasına dikkat etmelisiniz. Bu konuda yapacağınız yanlış bir seçim sonucunda tamir edilme imkanı bulunan droneların tamamen kullanılamaz hale gelmesi söz konusu olacaktır. Bundan dolayı teknik alt yapısı güçlü olduğu kadar çalışan personellerinin de deneyimli ve işinin uzmanı olan kişiler olması önemlidir. Bu hususta djiservisdrone.com adresimizi sizler için önerebiliriz.

Neden Bizi Seçmelisiniz?

DJI Drone cihazların tamiri ve bakımında uygulamış olduğumuz teknik destek sayesinde Türkiye’nin alanında lider firması olarak hizmet veriyoruz. Oluşturmuş olduğumuz alt yapımız ve deneyimli uzman personellerimiz sayesinde sorunların en kısa sürede en uygun fiyat politikasıyla çözülmesi amacıyla çalışmalarımızı tamamlıyoruz. DJI Dron teknik servisi olarak garantili yedek parça ve onarım firması olarak siz kullanıcıların karşı karşıya kaldıkları sorunların en kısa sürede çözüme kavuşması için hizmet veriyoruz. DJI Drone tamir ve parça değişimlerinde tamamen orijinal parçaların kullanımını yaparak garanti kapsamına almaktayız.

Tamir Süreci Nasıl İşler?

DJI Droneların hangi serisi olursa olsun tamir süreci aynı şekilde işlemektedir. Sorun yaşadığınız droneları bize iki yolla ulaştırabilirsiniz. Ürünü kargoya verebilir ya da bizzat kendiniz servisimize gelerek ürünün teslimatını gerçekleştirebilirsiniz. Her iki durumda da öncelikle 0 (539) 815 30 17 numaralı servis telefonumuzu arayarak operatörde ki uzman personelimizden gerekli olan bilgileri almanızı tavsiye ederiz. Üründe bulunan sorunun tespit edilerek tamir edilmesinin ardından ise yine bu iki yoldan birisi aracılığıyla ürününüzü teslim alabilirsiniz.

Arızalı Ürünü Gönderirken Nelere Dikkat Etmelisiniz

İlk olarak kargoyla gönderecekseniz çok iyi bir şekilde paketleme yapmalısınız. Herhangi bir darbe almamalı ve tüm aksamları korunmalıdır. Eğer mümkünse orijinal kutusunda göndermeniz en iyi muhafaza yöntemi olacaktır. 

Göndermeniz Gerekenler:

 • Drone
 • Kamera
 • Kumanda
 • Bataryayı göndermeniz yeterlidir.

Göndermemeniz Gerekenler:

 • Pervane
 • SD kart
 • Şarj Cihazı
 • Mikro USB kablo vb. parçaları göndermeyiniz. 

Bununla birlikte ürünün gönderimi esnasında bataryasını sökmeniz güvenlik açısından oldukça önemlidir.

Servis Süresi Ne Kadar Sürüyor?

Ürün servisimize ulaştıktan sonra ilk olarak arıza tespit ve fiyatlandırma işlemi gerçekleştirilmektedir. Yapılan bu çalışmanın ardından tespit edilen tutar tarafınıza bildirilerek onay vermeniz halinde tamir işlemine başlanmaktadır. Fiyatlandırmaya onay vermenizin ardından 2 ile 4 iş günü içerisinde ürün tarafınıza gönderilecektir.

Tamir Sonrası Test İşlemi Yapılıyor Mu?

Tamir ve bakımı yapılan tüm ürünler size gönderilmeden önce uzman kişilerce tüm fonksiyonlarının kusursuz olarak çalışıp çalışmadığı kontrol edilmekte ve tüm testlerden başarıyla geçmesinin ardından gönderim yapılmaktadır.

Hangi Drone Modellerine Hizmet Veriyorsunuz?

DJI marka drone türlerinin tamamına bakım ve tamir hizmeti sunuyoruz. Tüm parça değişimleri birebir orijinal olarak değiştirilip garantili olarak gönderilmektedir.

İstanbul Dışında Servis Hizmetiniz Var Mı?

Merkez servisimiz İstanbul’da olmasına rağmen ülkemizin tüm bölgelerine hizmet verebiliyoruz. İstanbul içi ya da ülkenin dört bir tarafından ürünlerinizi kargo ile tarafımıza gönderebilirsiniz.